Středa 28. října. Je Státní Svátek

Pražané chtějí bydlet ve vlastním

Skoro polovina Pražanů bydlí ve vlastní nemovitosti. Ale velká část účastníků aktuálního průzkumu pro Central Group uvedlo, že nebydlí podle svých představ. Průzkum provedla agentura Ipsos, která se dotazovala více než tisíce obyvatel hlavního města.

Hlavní otázkou šetření bylo: Jaký typ bydlení preferujete? Přesně 90 procent oslovených odpovědělo, že by upřednostnilo vlastnické bydlení.

 „Vlastní bydlení preferují lidé napříč všemi věkovými kategoriemi. Není tedy pravda, co tvrdí někteří noví politici, že lidé, a to hlavně ti mladí nechtějí být vázáni hypotékou a dávají přednost nájmům,“ řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Nejmladší lidé ve věku od 18 do 26 let by volili vlastní bydlení v 88,5 procentech případů. Mladí dnes na bydlení nahlížejí především pohledem nákladů. V dnešní době prý není rozdíl mezi splátkou hypotéky a cenou nájemného tak dramatický. Z dlouhodobého hlediska představuje vlastní bydlení výhodnější variantu. Pokud si ovšem mohou hypotéku dovolit.

Zdroj: Tisková zpráva Central Group

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *