Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Praze chybí vize realitního rozvoje

V Praze jsou developery otevřeny desítky nových projektů. Radnice však tyto projekty brzdí díky zmatkům okolo stavebních předpisů a zpožděním plánů územního rozvoje.

Projekty za miliardy korun zamrzly díky půtkám mezi stavebníky a úředníky. Do úřadu se totiž po posledních komunálních volbách dostaly protichůdné strany, které neměly pochopení pro dřívější vztahy svých předchůdců.

Dlouhodobá nestabilita se již fakticky projevuje. Vydává se výrazně menší počet povolení. Vzniká menší počet bytů, ale také obchodních prostor,“ uvedl Tomáš Pardubický, generální ředitel developerského holdingu Finep.

Druhým problémem, se kterým se Praha potýká je územní rozvoj. Stávající plán platí do konce roku 2020 a nový ještě není ani hotový. To znamená, že se nový územní plán rozvoje nestihne ani do té doby odsouhlasit. Praze navíc chybí vize rozvoje mezi ostatními středoevropskými městy.

Na základě této vize by měla vzniknout podrobná strategie rozvoje. Ostatní nástroje jako normy a regulace by měly tuto vizi pomáhat naplňovat,“ uvedl Miroslav Linhart, ředitel oddělení pro nemovitosti a stavebnictví v Deloitte.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *