Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

V Praze zaplatíte za starší byt šestkrát více než v Ústí

Ceny starších bytů v Praze se na konci roku dosáhly šestinásobku cen nejlevnějšího kraje v Česku. Zatímco cena za metr čtvereční v Ústeckém kraji byla v průměru 13 213 korun, v Praze se vyšplhala v průměru na 80 504 korun.

Ze statistik developerské společnosti Trigema také vyplývá, že průměrná cena staršího bytu v Praze převyšuje průměr mimopražských regionů o 160 procent. Nejvyšší jsou po Praze ceny v Jihomoravském kraji, kde je průměrná cena 50 652 korun za metr čtvereční, ve Středočeském 40 583 korun a Plzeňském 37 690 korun. Nejlevnější jsou naopak po Ústeckém kraji starší byty v moravskoslezském (20 207 korun) a Karlovarském kraji (28 509 korun).

„Trh s bydlením táhnou především Praha a Brno. Obě aglomerace, které jsou významným zdrojem pracovních příležitostí, vyvolávají navíc zvýšený zájem o bydlení u svých sousedů. Jak v případě nových bytů, tak i těch starších, patří Jihomoravský a Středočeský kraj k těm oblastem, kde jsou ceny za starší bydlení jedny z nejvyšších,“ uvedl předseda představenstva Trigemy Marcel Soural.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *