Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Pražené si na bydlení půjčují nejvyšší částky v ČR

Podle statistik Bankovního a Nebankovního registru klientských informací nejvíce dluhů připadá na lidi, žijící v Praze. Na jednoho obyvatele hlavního města připadal dluh ve výši 306 tisíc korun. Naopak nejméně dluží lidé z Ústeckého kraje, a to v průměru 152 tisíc korun.

„Praha je spolu se Středočeským krajem dlouhodobě motorem růstu trhu s úvěry na bydlení v České republice. Dohromady tvoří tyto dva kraje 35 % trhu a na přírůstku objemu dlouhodobého dluhu se podílejí dokonce dvěma pětinami,“ říká Lenka Novotná, výkonná ředitelka Bankovního registru klientských informací.

Pražané sice mají nejvyšší objem úvěrů vázaných na bydlení, ale tento typ úvěru má pouze 9,5 % obyvatel kraje. V Královéhradeckém kraji má úvěr na bydlení 11,6 % obyvatel a v Jihomoravském kraji 11,5 % obyvatel.

„Praha tak táhne celý úvěrový trh především díky velmi vysokým částkám, které si zde lidé půjčují. Průměrná částka dluhu vázaného na bydlení je zde 2,8 milionu korun, o 1,2 milionu více než kolik činí průměr za celou republiku a dokonce o 1,7 milionu více než na Ústecku,“ doplňuje Lenka Novotná a dodává, že v Ústeckém či Karlovarském kraji činí průměrná výše dlouhodobého dluhu na klienta pouze 1,1 milionu korun.

Zdroj: Tisková zpráva Bankovního a Nebankovního registru klientských informací

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *