Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Přes 70 procent singles domácností mají problém vyjít s příjmem

Víc než dvě třetiny jednočlenných domácností mají potíže vyjít se svým čistým měsíčním příjmem. Skoro stejně jsou na tom ale i lidé žijící se svým partnerem či manželem, respektive manželkou. Problémy vyjít s měsíčním příjmem má 67 procent z nich. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost KRUK.

Podle Českého statistického úřadu byl loni průměrný čistý příjem jednočlenné domácnosti 16 100 korun. U domácností, v nichž lidé žijící se svým partnerem, to bylo 12 200 korun na osobu. Sdílení příjmů a výdajů se svým partnerem jejich finanční situaci značně vylepšuje.

Výhodou lidí, kteří žijí se svým partnerem či manželem/manželkou ve společné domácnosti, je, že společné výdaje, například nájem či energie, mohou hradit ze dvou měsíčních příjmů. I když je pak průměrný příjem na osobu nižší než u singles, po zaplacení společných výdajů zbývá párům více peněz na uspokojení dalších životních potřeb,“ uvedla v tiskové zprávě Markéta Fixová z firmy KRUK.

Více než polovina singles si nemohou dovolit neočekávaný výdaj přesahující částku 9 600 korun. Kvůli finančnímu zatížení si také lidé bydlící sami méně půjčují. Půjčku má pouze každá čtrnáctá singles domácnost.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *