Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Prodává se obchodní dům Kotva i protiatomový kryt na Parukářce

Pražský obchodní dům Kotva otevřel své dveře před čtyřiceti lety. Obchodní dům nabízí k prodeji majitel Markland Kotva, který ho získal v roce 2005 za 50 milionů eur. Současná cena je odhadována na 60 milionů eur.

„Kotva bude atraktivní pro široké spektrum investorů, a to jak místních, tak mezinárodních,“ sdělil Richard Curran, generální ředitel poradenské společnosti CBRE. Současný majitel investoval do obchodního domu za posledních deset let 300 milionů korun a nájemci obchodního domu 70 milionů korun. Tržby Kotvy se v loňském roce zvýšily o 50 milionů korun an 800 milionů korun.

V současné době je na prodej také protiatomový kryt z 50. let minulého století na Parukářce. Protiatomový kryt na pražském Žižkově o rozloze 2 000 metrů čtvereční je možné koupit prostřednictvím realitní kanceláře RE/MAX, která kryt původně nabízela za 27 milionů korun, nyní si cenu musíte vyžádat.

K čemu se dá protiatomový kryt využít? „Je ideální jako specifická natáčecí lokace pro filmy. Dále by se dal využít jako netradiční galerie, nahrávací studio a podobně,“ uvedl mluvčí realitní kanceláře RE/MAX Tomáš Hejda.

Zdroj: Aktuálně.cz, iDnes.cz, Blesk.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *