Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Pronájmy garsonek podražily o 40 procent

Pronájem garsonky podražil v některých regionech až o 40 procent. Nejdražší je nájem v Praze, kde si garsonku pronajmete v průměru za 7 884 korun bez poplatků.

„Největší poptávku po garsonkách tvoří mladí lidé. Mohou to být lidé, kteří se poprvé chtějí osamostatnit od rodičů a hledají první bydlení, nebo singles, či lidé po rozchodu, kteří potřebují menší bydlení, jež jsou schopni sami finančně utáhnout,“ popisuje nejčastější zájemce o garsonky realitní makléřka RE/MAXAnděl Kristýna Řezačová.

„Garsonky jsou jedním z druhů nemovitostí, které se často kupují na investice. Jsou poptávány hlavně ve městech, kde je hodně vysokých škol,“ vysvětlil ředitel Fincentrum Reality Martin Fojtík.

Podle dat společnosti RE/MAX nejvíce podražily pronájmy v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Zatímco v roce 2015 bylo možné sehnat pronájem garsonky v Královéhradeckém kraji za 4 320 korun, ve třetím čtvrtletí letošního roku to bylo v průměru 7 125 korun bez poplatků. Garsonka v Pardubickém kraji podražila o více než dva tisíce korun.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *