Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Průměrní studenti v Anglii nikdy studium nesplatí

17.07.2017

Cena studia za pregraduální i postgraduální studium na anglických univerzitách za posledních několik let raketově vzrostla. Průměrný student, který si studium platí zapůjčením peněz tak ani nemá šanci peníze splatit.

V roce 1997 byly poplatky za vyšší vzdělávání ve výši okolo 55 tisíc korun za rok. Dnes se tato částka zvedla na 270 tisíc plus šestiprocentní úrok.  Průměrný absolvent anglické univerzity je tak po ukončení studia zadlužen ve výši 1,5-1,7 miliónu korun.

Z toho více než polovina studentů podle odborných odhadů částku nikdy nesplatí. Téma na zredukování poplatků za školné se tak stalo hlavním bodem parlamentních voleb. Labouristi navrhovali poplatky dokonce zcela zrušit, což mimo jiné vyústilo v rekordní volební účast skupiny mezi osmnácti a čtyřiadvaceti lety. Oproti roku 2015 se zvedla o 16 procent a k urnám tak přišla více než polovina nejmladších voličů.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Průměrní studenti v Anglii nikdy studium nesplatí”

  1. Pavel napsal:

    Nějaký podobný problém teď identifikují i v Americe. V ČR by to podle mého názoru znamenalo totéž, sp řihlédnutím k tomu, jak zde fungují banky, bylo by to nepřílis atraktivní… Pro mě i financování svého MBA studia (http://www.ustavprava.cz/cz/sekce/mba-master-of-business-administration2-6) bylo také problémem, ale né takovým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *