Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Průzkum: Čechy by nepřekvapila úroková sazba u hypoték kolem 5 %

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů rostou. Momentálně je podle ukazatele Fincentrum Hypoindex průměrná úroková sazba 2,36 procenta. Podle průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny lidé očekávají mnohem větší nárůst sazeb.

Pokud by si respondenti teď šli vyřizovat hypotéku, úroková sazba kolem pěti procent by je prý nepřekvapila. Alespoň tak to vidí tisícovka lidí oslovených v průzkumu agentury NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu. Z výsledků průzkumu vyplývá, že 64 % Čechů, kteří by si nyní šli žádat o hypotéku s pětiletou fixací, by očekávalo úrok ve výši přesahující 3 %. To je více než průměrná únorová sazba Fincentrum Hypoindex, která se pohybovala okolo 2,36 procenta.

Skoro 40 procent oslovených by dokonce očekávalo úrokovou sazbu hypotéky přesahující 5 %. Optimističtější výhled přibližuje předseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny Jan Jeníček: „Můžeme předpokládat, že koncem tohoto roku se bude úročení úvěrů na bydlení pohybovat okolo 3 %. Domnívám se však, že tuto hranici se poskytovatelé budou snažit nepřekračovat.“

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisen stavební spořitelny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *