Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Průzkum: Praha má hodně zeleně a dobré zdravotnictví, zlepšit by se mala doprava

Podle společnosti Arcadis, která se zaměřuje na poradenství v oblasti stavebnictví, životního prostředí a udržitelného rozvoje, je Praha po Vídni nejvíce udržitelnou metropolí střední a jihovýchodní Evropy.

Žebříček Arcadis´ Sustainable Cities Index 2018 vede Londýn, následovaný Stockholmem a Edinburghem. V první dvacítce se umístilo celkem 14 evropských měst, 3 města asijská a 3 severoamerická. Praha je celkově na 23. místě a je po Vídni druhou nejvíce udržitelnou metropolí regionu střední a jihovýchodní Evropy.

 „Praha je v aktuálním Arcadis´ Sustainable Cities Index hodnocena jako tzv. vyrovnaný inovátor. Ve dvou sledovaných pilířích (kvalita života jejích obyvatel a úroveň podnikatelského prostředí) se umístila celosvětově velmi vysoko. Index oceňuje například dostupnost a kvalitu zdravotní péče v Praze, bezpečnost našeho hlavního města, rozvoj turismu, řadu příležitostí k podnikání a širokou nabídku pracovních míst. V rámci třetího pilíře (trvale udržitelný rozvoj) dobře hodnotí vodní hospodářství a zeleň ve městě. Prostor pro zlepšení je v dopravě, propojení města geografickém i virtuálním, a ve zlepšení odpadového hospodářství,“ uvádí Lenka Matějíčková, vedoucí oddělení Sustainability z české pobočky Arcadis.

Zdroj: Tisková zpráva Arcadis

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *