Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

První český bankrotář splatil za pět let 44 procent svých dluhů

Jako první zažádal o odlužení pouhých 23 dnů po zavedení osobního bankrotu v roce 2008 pětatřicetiletý muž, který nemohl splácet své dluhy ve výši 1,2 milionu korun. Je zároveň prvním Čechem, který úspěšně dokončil celý proces osobního bankrotu. Splatil 44 procent původních dluhů.

Soud mu osobní bankrot povolil v roce 2008, i přestože jeho čistá mzda stačila na úhradu pouhých 23 procent dluhů namísto zákonem vyžadovaných 30 procent. “Soud přesto dospěl k závěru, že oddlužení lze povolit, neboť z návrhu dlužníka je zřejmé, že ten očekává zvýšení příjmů,“  o povolení oddlužení soudce Jiří Bednář.

Ostravská insolvenční správkyně Jana Kudrnová uvedla, že úspěšné dokončení procesu osobního bankrotu je běžné. “V současné době mám zhruba 200 osob v osobním bankrotu a lze očekávat, že 90 procent z nich podmínky oddlužení splní. Zbývajících 10 procent pak tvoří osoby, u kterých dojde k přeměně oddlužení v konkurz pro neplnění podmínek (těm pak dluhy zůstanou), nebo osoby, u nichž dojde k ukončení řízení například v důsledku úmrtí (dluhy jsou řešeny v dědickém řízení),“ dodává Jana Kudrnová.

Zdroj: Aktuálně.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *