Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Půjčky banky nejspíš zdražovat nebudou, výjimkou jsou hypotéky

Česká národní  banka znovu zvýšila úrokové sazby. Banky tvrdí, že běžných půjček se zdražování nedotkne. Hypoték nejspíš ano.

Pečlivě sledujeme situaci na trhu a na případný vývoj zareagujeme. Navýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů máme v plánu ve střednědobém výhledu promítnout do úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Navyšovat sazbu spotřebitelských úvěrů nyní neplánujeme,“ řekl manažer Moneta Money Bank pro úvěrové produkty Tomáš Kostrhoun.

U hypoték ve velmi krátkodobém horizontu změnu zatím ještě nechystáme, ale tendence zvyšování sazeb je vzhledem k vývoji sazeb s trhu do budoucna zřejmá a úpravě sazeb směrem nahoru se jen těžko vyhneme,“ uvedl mluvčí banky Pavel Vlček.

Filip Hrubý, tiskový mluvčí České spořitelny uvedl, že zvyšování úroků na depozitech nedává v tuto chvíli pro banku ekonomický smysl. Podle něj z hlediska hospodaření banky jsou úroky na depozitech a u úvěrů spojité nádoby. V případě že banka zvýší úroky na vkladech, obvykle v důsledku toho zdraží spotřebitelské úvěry, které v poslední době kontinuálně zlevňují.

Některé banky přitom úroky u vkladů zvyšují. „Od pondělí 6. srpna zvedáme úrokové sazby na všech termínovaných vkladech, a to v průměru o 0,5 procentního bodu,“ uvedl ředitel retailového bankovnictví Banky Creditas Jan Jeřábek.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *