Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Radnice Prahy 7 chce po anglickém investorovi 50 milionů korun

Nevraživost mezi radnicí a investorem je nyní aktuálním tématem obou stran. Rozhodnutí, zda-li se začne stavět nebo ne, visí na vlásku. Radnice požaduje po anglickém investorovi Lordship 50 milionů korun jako předplatné nájmu.

Po budoucím obchodním a kancelářském centru Stromovka v Praze v Holešovicích za Parkhotelem tak může zůstat jen zející jáma v zemi. „Předplacení nájemného dle nájemní smlouvy schválila Rada městské části Praha 7. O aktuálním postupu stejně jako o dalších otázkách intenzivně jednáme s investorem a chceme docílit dohody,“ sdělil mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

Dohodu by uvítal i investor, jelikož úvěry od bank může získat až po stavebním povolení z magistrátu. „Naše snahy nalézt řešení v diskuzích o Paláci Stromovka se v zásadě nikdy nezaobíraly otázkou předplacení nájmu. Fakt, že se Rada městské části rozhodla na návrh starosty Čižinského přijmout výzvu k předplacení nájmu, nám bylo oznámeno datovou schránkou. Trochu nás tento přístup šokoval,“ řekl ředitel tuzemské části Lordshipu Václav Matoušek.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *