Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Raiffeisenbank dočasně nabízí hypotéky se slevou 0,3 p.b.

Raiffeisenbank s účinností od pondělí 11. října dočasně snižuje úrokové sazby svých hypotečních úvěrů s fixací od 3 let výše o o 0,3 procentního bodu. Úrokové sazby Raiffeisenbank tak budou začínat na 3,49 %.

Standardní hypotéku s úrokovou sazbou 3,49 % mají možnost získat jen velmi bonitní klienti po splění některých dalších podmínek. „Tato nabídka platí pro klienty, kteří mají u banky účet nebo jim končí fixace stávající hypotéky a zároveň mají sjednáno životní pojištění,“ uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Jan Bureš. Pro ostatní klienty je nejnižší možná sazba 3,79 %. Nabídka platí jen v rámci pravidelných hypotečních dnů, které trvají od 11. do 15. října. Slevu na úrokové sazbě získá každý klient, který si v tomto týdnu nechá spočítat orientační propočet a úvěrovou smlouvu podepíše do 15. prosince.

Banka zároveň zvyšuje limit pro limit pro zápočet u offsetové hypotéky. Dosud si klienti mohli na protiúčet vložit maximálně úspory v hodnotě 50 % jistiny úvěru, nyní si mohou započíst až 100 % částky úvěru a tím pádem neplatit žádné úroky z úvěru.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisenbank
 
„Snížení sazeb znamená pro klienty úsporu zhruba 3000 korun ročně za každý poskytnutý milion hypotéky,“ dodal.

Banka zároveň nyní umožňuje neplatit za hypotéku vůbec žádné úroky. U tzv. offsetové hypotéky, která je založena na vzájemném zápočtu výše hypotéky a úspor, nyní klient nemusí platit vůbec žádné úroky, pokud výše úspor na spořicím účtu dosáhne celé výše hypotéky. Dosud banka nabízela  možnost zápočtu úspor jen do 50 % jistiny úvěru.

Raiffeisenbank v letošním roce zaznamenává nárůst zájmu o hypotéky, v prvním pololetí poskytla
o čtvrtinu více peněz na bydlení než loni. Roste rovněž průměrná výše úvěru. K nárůstu přispělo především několikeré snížení úrokových sazeb a zvýšení dostupnosti. Raiffeisenbank standardně poskytuje úvěry bez poplatku za vyřízení hypotéky, klient má možnost mít zdarma i předčasné splátky.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *