Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Rakouská vláda rozhodla o převzetí Hypo Group Alpe Adria

Rakouská vláda se rozhodla znárodnit banku Hypo Group Alpe Adria, která se potýkala s velkými finančními problémy a hrozil její kolaps. Hypo je šestou největší bankou v zemi a druhou znárodněnou bankou v Rakousku od vypuknutí finanční krize.

Rakousko v rámci odvácení kolapsu Hypo Group Alpe Adria převezme 100% podíl od německé BayernLB, pojišťovny Grawe a rakouské země Korutany. Současní akcionáři také přislíbili poskytnout bance kapitálovou injekci jednu miliardu eur (25,7 miliardy Kč). Z toho BayernLB, kterou vlastní spolková země Bavorsko, dá bance 825 milionů eur. Rakousko pak poskytne bance nový kapitál v objemu 450 milionů eur. "Riziková situace této banky v minulých dnech vytvořila obrovskou hrozbu pro Rakousko," uvedl Josef Pröll, rakouský ministr financí. 

Hypo je druhou znárodněnou bankou v Rakousku za dobu finanční krize. Loni Rakousko poskytlo pomoc dalšímu poskytovateli hypotečních úvěrů – Kommunalkredit. Hypo Group Alpe Adria ve velkém poskytovala hypoteční úvěry také v zemích bývalé Jugoslávie. Banka se potýká s masivními odpisy a ztrátami ze špatných úvěrů v objemu 1,7 miliardy eur.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *