Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Re/Max ukončil spolupráci s Gepard Finance a založil vlastní hypoteční servis

Realitní síť Re/Max ukončila spolupráci s prodejcem hypoték Gepard Finance. Důvodem je nespokojenost s výsledky. Hypoteční servis bude Re/Max nově provozovat pod svou vlastní značkou RX Finance. Partnerem je značka HYPOdům.

„Objem hypoték, který se realizoval u nás v síti za minulý rok, byl kolem devíti miliard. Společnost Gepard Finance nebyla schopná využít potenciál ani z deseti procent. Když už to mělo vliv na kvalitu servisu, který poskytujeme klientům, tak jsem si řekl, že to musíme řešit,“ vysvětlil důvody ukončení spolupráce prezident Re/Max David Krajný.

V loňském roce prodal Re/Max nemovitosti za více než 18 miliard korun. Alespoň část těchto prodejů chce nyní zajistit hypotékou pod vlastní značkou. „Chceme klientům nabídnou ucelenou službu pod jedinou střechou. Hypotéka je pro nás důležitá, protože znamená dlouhodobý vztah s klientem. Díky tomu, že budeme hypotéky obsluhovat z naší firmy, zůstaneme s klienty v kontaktu a budeme schopni reagovat na jejich potřeby či nové životní situace,“ uvedl David Krajný.

„Vnímáme, že se za poslední dva roky výrazně změnily podmínky pro získání hypotéčního úvěru. Vznikl nový zákon o spotřebitelském úvěru, Česká národní banka přišla se systémem regulací. Trh se mění a my cítíme, že potřebujeme mít větší dohled nad hypotéčními aktivitami a také mít možnost se pružně přizpůsobovat rychle se měnícím podmínkám,“ vysvětluje vznik partnerství Milan Roček ze společnosti HYPOdům.

Trh se mění a zprostředkování hypoték prostřednictvím strategických partnerů není ideální. „Uvědomili jsme si, že dosavadní řešení není v dnešní době ideální. Chceme mít veškeré aktivity pod vlastní správou a s možností ovlivňovat servis, kvalitu výstupu i rychlost, s jakou jsou poskytovány. Proto jsme se rozhodli založit novou značku společně s HYPOdomem,“ dodává David Krajný.

Zdroj: Tisková zpráva RE/MAX, E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *