Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Realitky přicházejí o byznys, lidé raději prodávají nemovitosti sami

Rostoucí ceny nemovitostí i internetové gramotnosti mění realitní trh. Počet lidí, kteří raději prodají nemovitost sami online, vzrostl podle kvartálního monitoringu portálu Bezrealitky.cz o více než čtvrtinu.

Vývoj na realitním trhu potvrdil i průzkum agentury STEM/MARK, podle kterého by až 43 procent Čechů nově prodalo svou nemovitost bez realitní kanceláře. Služeb realitek by přitom využilo pouze 11 procent lidí. Oba způsoby vyhovují 34 procentům dotázaných. Bez realitky by se mohla v příštím roce prodat dokonce každá třetí nemovitost.

“84 % lidí nemá problém si nemovitost samo nafotit, 80 % si rádo napíše inzerát. Třem čtvrtinám nevadí komunikovat se zájemci na přímo, 44 % lidí to dokonce vyžaduje. To je velký posun oproti době před pěti – deseti lety,“ zmiňuje Hendrik Meyer, šéf Bezrealitky.cz, a dodal: „Ti, co hledají bydlení, nyní nejprve kontrolují nabídky samotných majitelů a preferují přímé spojení. A tento trend bude ještě sílit. Vše směřuje k tomu, že příští rok se bez realitky prodá každá třetí nemovitost v Česku.“

Zdroj: Tisková zpráva Bezrealitky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “Realitky přicházejí o byznys, lidé raději prodávají nemovitosti sami”

  1. Tomáš napsal:

    Příliš velké riziko
    Podat inzerát a nafotit lze z domova, kolikrát je realiťák větší diletant a jeho fotky jsou příšerný. Znám ale spoustu realiťáků, kteří mají své fotografy a inzeráty píšou tak, že opravdu zaujmou. Ale nejhorší jsou dohody bez úschovy peněz, lidi si neuvědomují, jak hodně riskují. Poslat někomu peníze předem a pak víc jak tři týdny čekat, jestli se katastr správně přepíše, jestli majitele nepřejede tramvaj, to si raději připlatím, ať mám klid. Těch rizik je tam prostě moc.

  2. Kolouch2Ce napsal:

    Exkluzivita taky netáhne
    Realitky si naběhly. Exkluzivita, to dále prodražuje ma navíc sankce za prodej mimo ně. Jenomže na inzerát na prodej nemovitosti se realitky ozvou jako první a zas nabízejí inzerci,a tak pořád dokola.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *