Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Reality stále zdražují. Investorům se krátí výnosy

Realitní byznys už není to, co býval. Investoři kvůli drahým realitám mají čím dál nižší výnosy I u nejlepších nemovitostí se zisky dostávají pod pět procent za rok.

Investice potáhnou administrativní a retailové nemovitosti. Ze sedmdesáti procent by se na celkovém investičním objemu měla podílet Praha.

Silná poptávka způsobí další zdražování realit, a tudíž snižování výnosů pro investory. Reality těží z rostoucí ekonomiky a levných úvěrů. „I přes růst mzdových nákladů společnosti nadále expandují, což je pro kancelářský a průmyslový sektor dobrá zpráva. Vzhledem k tomu, že mzdy rostou rychleji než inflace, mají lidé vyšší disponibilní příjem. To bude mít pozitivní dopad na maloobchod,“ uvedl pro E15 šéf CBRE Richard Curran.

Miliardové nemovitosti jsou na prodej

Na trhu je na prodej například kancelářská a retailová budova v ulici Na Příkopě 14 v centru Prahy. Investoři si také mohou koupit sídlo hračkářské legendy Hamleys nebo velkýé advokátní kanceláře White & Case či DLA Piper, které vlastní napůl realitní společnosti Lordship a Immofinanz.

Zdroj: e15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *