Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Roste počet lidí, kteří si pořizují byt jako investici

Z průzkumu CEEC Research a KPMG vyplývá, že 16 procent nových bytů v Praze si lidé pořizují k dalšímu pronájmu. Téměř tři čtvrtiny Čechů případně cizinců žijící v České republice kupují byty pro vlastní bydlení, k uložení volných finančních prostředků využívá nákup bytu 11 procent lidí.  

„Množství bytů, které si zákazníci společnosti Ekospol pořizují jako investici nebo je kupují pro své děti, neustále narůstá. Zatímco v prvním desetiletí 21. století činil dlouhodobý průměr takto pořizovaných bytů 10 až 12 procent, v loňském roce už tento ukazatel dosáhl hodnoty 29,1 procenta. Z průběžných dat za první pololetí letošního roku vyplývá, že tento poměr se ještě mírně zvýšil,“ uvádí Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ekospol.

„Z naší komunikace s klienty víme, že vedle zajištění budoucího bydlení pro své děti kupují tito lidé byty i jako prostředek zajištění na stáří, pro relativně vysoký a bezrizikový výnos z pronájmu nebo jako nástroj ochrany úspor před inflací,“ dodává Korec.

Zdroj: Tisková zpráva Ekospol

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *