Pondělí 10. května. Svátek má Blažena.

Roste zájem o kontrolu nemovitostí nových developerských projektů

Inspektoři Asociace inspektorů nemovitostí (AIN) prověřují skutečný technický stav nemovitostí v České republice již šest let. V loňském roce zjistili u tří tisíc kontrolovaných nemovitostí více než 90 tisíc závad.    

„Za uplynulých šest let si inspekce našla v České republice své zákazníky. Inspektoři nemovitostí jen v minulém roce prověřili přes tři tisíce objektů a odhalili více než 90 tisíc závad. Náklady na opravy těchto závad byly vyčísleny na 450 milionů korun,“ uvádí Radim Mařík, předseda představenstva AIN.

Největší zájem o kontrolu nemovitosti je při nákupu nového bydlení, a to zejména v Praze a středních Čechách. V loňském roce rostl také zájem o kontrolu nově vybudovaných developerských projektů. „Inspektoři zde průměrně odhalili závady ve výši 80 tisíc korun. Nejčastěji šlo o poškození povrchů, závady spojené svlhkostía zatékáním vody do objektu, případně s tepelnými úniky,“ říká Jiří Tencar, člen představenstva AIN.

Závažnější a nákladnější jsou závady u starších budov, jedná se o vady spojené se statikou nebo například nevhodné hliníkové rozvody elektřiny. „Náklady na sanaci odhalených vad se u starších nemovitostí vyšplhaly průměrně na 210 tisíc korun,“ dodává Tencar.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *