Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Roste zájem o pojištění odpovědnosti. Lidé často vytápí své sousedy

Zájem lidí o pojištění odpovědnosti za škodu v poslední době výrazně roste. Průměrná škoda se pohybuje mezi 10 až 15 tisíci korunami. Nejobvyklejší pojistné plnění v této oblasti se týká vytápění sousedů, ale za nárůstem stojí hlavně to, že firmy méně často palatí za škody, které v zaměstnání způsobili jejich zaměsntanci. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. 

„Pojistit si vlastní nešikovnost, ať už v zaměstnání nebo jinde, kde se běžně pohybujeme, se stalo hitem. Za tři roky, tedy od doby, kdy ČSOB Pojišťovna nabízí pojištění odpovědnosti jako samostatný produkt, si jej pořídilo přes 34.000 klientů. Ti vlastní nešikovností způsobili takřka 5000 škod, jejichž průměrná výše dosáhla 15.000 korun,“ uvedl ředitel odboru pojištění majetku a odpovědnosti ČSOB Pojišťovny Jan Šepek.

U České pojišťovny činí průměrná škoda okolo 10 tisíc korun. „Nejvíce nám klienti z odpovědnostního pojištění hlásí škody spojené s únikem vody. Nejčastěji jde o vytopení sousedů kvůli závadám na domácích spotřebičích, jako jsou pračky a myčky na nádobí,“ řekla mluvčí ČP Ivana Buriánková.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Roste zájem o pojištění odpovědnosti. Lidé často vytápí své sousedy”

  1. Bronislava Zitkova napsal:

    pomoc

    pani co bydli nad nami vytapi nas několik krat za rok. Jak mame se bránit,ona je vedoma toho cinu a pripada nam ze je s toho nadcena. Dekujeme za odpoved

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *