Úterý 09. března. Svátek má Františka.

Rozkopané dálnice se stanou pastí většiny řidičů

S blížícím se létem se budou řidiči čím dál více potkávat s rozkopanými úseky dálnic. Kritická místa jsou po celé republice a pro řidiče mířícími za odpočinkem čekají desítky minut zdržení v kolonách.

Mei Prahou a Plzní mohou řidiči očekávat téměř na třetině trasy pokračující opravy. „V případě velkých oprav, které komplikují dopravu, se vždy snažíme přimět zhotovitele ke zkrácení či urychlení rekonstrukce. V tomto případě se to díky vstřícnosti firem Strabag a Berger Bohemia podařilo,“ řekl šéf ŘSD Jan Kroupa. Ke třem velkým opravám se tam připojily i výměny svodidel na bezpečnější typ, placené z evropských peněz. Tyto práce jsou v plánu na prvních 28 kilometrech dálnice ve směru od Prahy.

Nejvytíženější dálnice D1 se letos dočká opravy až 6 úseků najednou. K současným 5 úsekům přibude v srpnu ještě jeden osmikilometrový. „O tomto stavu víme a dosti se ho obáváme. Jedná se o nejvytíženější dálnici v Česku. Tento stav uzavírek odnese řidič a v horším případě i malé děti vezoucí se na dovolenou k moři, na tábory nebo k blízkým. A to nemluvím o tranzitní dopravě,“ hrozil se před časem Petr Vomáčka z Ústředního automotoklubu.

Na vlas stejný případ potká řidiče i na cestě do Bratislavy po dálnici D2. Zde naplánovali silničáři letos čtyři opravy za více než 90 milionů korun.

Zdroj: Lidovky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *