Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Rusové ukrývají svůj majetek v Londýně

Strach z mezinárodních sankcí nutí bohaté Rusy a Ukrajince hledat spolehlivé úkryty pro svůj majetek. Jedním z těchto bezpečných míst by tak podle deníku Financial Times měly být nemovitosti v Londýně.

Zájem ruských a východoevropských klientů roste zejména o velké rodinné domy a to i v ulici The Bishops Avenue, která je považována za jednu z nejdražších ulic v Londýně. Podle realitní společnosti Savills by vzhledem k dosavadnímu vývoji měly investice v  letošním roce mnohonásobně převýšit loňský rok, kdy ruští klienti investovali kolem 180 milionů liber (6 miliard korun).  Poradenská realitní společnost JLL uvedla, že by mohlo dojít až ke čtyřnásobnému nárůstu odlivu ruského kapitálu.

Nákupy nemovitostí se nejčastěji uskutečňují prostřednictvím firem zejména kvůli zachování anonymity. Pořizování nemovitostí společnostmi nezabránila ani daň na obydlí týkající se právě realit vlastněných společnostmi. Tato daň je platná ve Velké Británii již od roku 2012 a v letošním roce došlo ještě k jejímu zpřísnění.

Zdroj: e15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *