Středa 28. října. Je Státní Svátek

Růst cen bytů v Praze se nezastaví ani v příštích letech

Analytici se domnívají, že ceny nových bytů v Praze v příštích letech spíše klesat nebudou. Důvodem je nedostatečná nabídka a silná poptávka podpořená růstem ekonomiky a reálných mezd.

„Myslím, že dlouhodobě ceny klesat nebudou. V závislosti na stavu ekonomiky a na objemu nově povolených staveb může maximálně nastat krátkodobý pokles cen, nikoliv však dlouhodobý. Beru v potaz i dlouhodobý cenový vývoj v západních metropolích nebo oblíbenost Prahy. Na trhu nastal výrazný cenový posun a nová situace se stává normálem,“ uvedl Pavel Kliment z poradenské firmy KPMG.

Podle analytika společnosti Cyrrus Lukáše Kovandy by růst cen nemovitostí mohl zpomalit, ale trend by se obrátit neměl. „Důvodem je obecná prosperita české ekonomiky. Úrokové sazby jsou přitom stále poměrně nízké, což usnadňuje přístup k hypotečním úvěrům, případně úvěrům ze stavebního spoření,“ uvedl.

„V delším horizontu si propad cen dokážu představit a myslím si, že je i docela pravděpodobný. Už teď se na nemovitostním trhu vytváří bublina, která se bude dále nafukovat, a jednou tedy musí splasknout. Třeba v návaznosti na pokles ekonomiky, který zcela jistě nastane,“ uvedl Patrik Rožumberský, analytik UniCredit Bank. V příštích třech až čtyřech letech by podle něj ceny nových bytů v Praze klesat mohly, pokud by ovšem ekonomika zažila nějaký šok.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “Růst cen bytů v Praze se nezastaví ani v příštích letech”

 1. Cilka napsal:

  Ceny bytu nebudou klesat .Prosazují se sociální byty. Cílem závislost lidí na bydlení tedy návrat před 1989!.
  Ceny bytů nebudou klesat. Cílem je závislost lidí na sociálním bydlení a návrat před rok 1989!

  1. Michal D. napsal:

   Zadny stres
   Nestraste se socialismem,komanci jsou uz doufam za nami a psychopati jako marxova se snad vic neprosadi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *