Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Růst cen bytů v Brně předčil Prahu

Ceny bytů rostly ve druhém čtvrtletí letošního roku ještě rychleji než na začátku roku. Ceny rodinných domů vzrostly meziročně v průměru o 3,2 procenta a bytů o 5,6 procenta. V Praze rostly ceny nemovitostí pomaleji než v Brně a Olomouci.

Ceny bytů rostly v Praze o 0,6 procenta a v Brně o téměř dvě procenta. Slušný růst zaznamenaly také byty v Pardubicích, Hradci Králové, Plzni a Českých Budějovicích. „Jsou to města, kde místní nekupují jen malometrážní, ale i větší byty,“ uvedl Petr Němeček, ředitel odboru nemovitostí Hypoteční banky.

Nízké úrokové sazby podněcují více nákupy bytů na investici. „Podle našich zkušeností je aktuálně sedm z deseti nákupů malých bytů v developerských projektech na investici,“ uvedl Petr Němeček.

Ceny bytů a rodinných domů zatím na předkrizovou úroveň nedosáhly. „V některých lokalitách se ceny bytů vrátily už na úroveň let 2007 a 2008, ale v celorepublikovém průměru se to ještě nedá říct. Ve třetím čtvrtletí očekáváme, že se cenová úroveň dostane nad úroveň roku 2010,“ sdělil Němeček.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *