Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Růst cen nových bytů brzdí

Trh s novými byt v Praze se v prvním čtvrtletí letošního roku stabilizoval. Cena prodaných bytů se mezičtvrtletně zvýšila o 3,5 procenta, počet prodaných i nabízených bytů se nezměnil. Vyplývá to ze společné analýzy společnosti Trigema, Skanska Reality a Central Group.

Nové byty v Praze se v průměru prodávají za 104 666 korun za metr čtvereční. Meziročně sice vzrostly ceny o téměř pětinu, ve srovnání s posledním čtvrtletím loňského roku ale tempo růstu přibrzdilo na 3,5 procenta.

I když je zhruba 40 procent všech prodaných bytů v hlavním městě dražších než 100 tisíc korun za m2, kupují si zájemci ve velkém také levnější jednotky. V prvním čtvrtletí letošního roku se si tak pořídili necelých 38 procent bytů, které se cenově pohybovaly pod hranicí 90 tisíc korun za m2. V dalších měsících průměrná cena nejspíše ještě mírně poroste, ne ale už tak dramaticky. Nižším cenám by samozřejmě napomohla zvýšená nabídka nových bytů,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Nabídka nových bytů zůstává již druhé čtvrtletí v řadě kolem 5 400 jednotek. Nezměnil se ani počet prodaných bytů, developeři prodali za první čtvrtletí letošního roku 1 200 nových bytů.

Zdroj: Tisková zpráva Trigema

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *