Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Šance pro investory: Šest pražských paláců je na prodej

Italský realitní podnikatel Luciano Pinelli se rozhodl prodat šest lukrativních historických budov v centru Prahy. Celková hodnota se odhaduje zhruba na 1,5 miliardy korun. Nemovitosti vlastní různé projektové firmy, spojuje je však jméno italského realitního podnikatele Luciana Pinelliho. 

Je to zajímavá příležitost pro bohaté české investory. Zvláště v situaci, kdy si mnozí z nich již nechtějí kupovat drahé jachty a auta a chtějí se pochlubit tím, že koupili nemovitost,“ řekl Brent Watkins, partner realitní kanceláře Svoboda & Williams. Část nabízených domů se v současnosti pronajímá, další jsou prázdné a čekají na přestavbu k novému využití. 

Nejatraktivnější nemovitost v portfoliu je dům Bellevue na Smetanově nábřeží postavený v 19. století ve stylu nizozemské renesance. Před válkou v něm měl ateliér malíř Oskar Kokoschka a po něm ho převzal Jiří Trnka.

Další nemovitosti, které si mohou investoři koupit, jsou na Rašínově nábřeží, na Vinohradech nebo na Starém a Novém Městě. Hrubá podlažní plocha všech budov přesahuje šestnáct tisíc metrů čtverečních. Prodej vidí realitní kancelář hodně pozitivně. „Očekávám, že se nám podaří portfolio prodat ještě letos,“ dodal Watkins ze Svoboda & Williams. 

Zdroj: e15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *