Čtvrtek 09. dubna. Svátek má Dušan.

Sazby hypoték se drží mírně nad 3 %, banky navíc chystají únorové akční nabídky. Je nejlepší čas na koupi nemovitosti

Úrokové sazby hypoték jsou stále na svém dně. Zpráva, které v půlce loňského roku potěšila zájemce o koupi nemovitosti, má podle odborníků platit i letos. V lednu se průměrné sazby hypoték držely těsně nad 3 %. Většina bank navíc chystá na únor tradiční akční nabídky, proto je nejvhodnější čas pro koupi nemovitosti (komentář DataLife s.r.o.).

Úrokové sazby hypoték se v letošním roce budou držet v rozpětí 3 – 3,2 %. Všechny ekonomické ukazatele nasvědčují tomu, že k výraznému zvýšení do konce roku nedojde.  V lednu nabízela většina bank úrok těsně na 3 %. Na rekord z loňského července, kdy sazby spadly na 2, 95 %, se už banky nejspíš nedostanou, i tak je ale úroková sazba pro klienty velmi výhodná. Zvlášť pokud situaci srovnáme s rokem 2008, kdy byly úroky téměř o tři procentní body vyšší.

Pro ty, kteří uvažují o koupi nemovitosti, nadchází nejvhodnější doba. Nejen díky úrokové sazbě, ale především díky akčním nabídkám. Většina bank je klientům nabízí obvykle v únoru, i když letos se možná kvůli novému občanského zákoníku mírně opozdí. Díky výhodným nabídkám může klient například ušetřit pár setin procenta z nabízené sazby.

Koupi nemovitosti nahrávají i jejich klesající ceny. Podle realitního serveru www.realitycechy.cz jsou nyní výhodné zejména byty o velikosti 1+1 a 3+1. Mírně se navýšila pouze cena u bytů velikosti 2+1. Hypotéky se tak stávají stále dostupnější a pořídit si vlastní nemovitost financovanou hypotékou využívá stále větší množství klientů. Už druhým rokem platí, že skoro všude v České republice je výnos z nájmu vyšší než cena samotného dluhu. Proto se stále častěji pomocí hypotečního úvěru financují také nemovitosti určené k pronájmu.

Sylva Herichová, hypoteční specialistka finančně poradenské společnosti DataLife s.r.o.

Tweet 20

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *