Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Senát usiluje o zrušení daně z nabytí nemovitosti

Senát dnes vložil svůj návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti do poslanecké novely zákonného opatření Senátu o dani z nabytí. Ta by měla od daně osvobodit první prodej bytů v rodinných domech.

Pozměňovací návrh na zrušení daně představil hospodářský výbor Senátu. Novela tak putuje zpět do Poslanecké sněmovny. „Od výběru této daně by se mělo jednoznačně upustit,“ řekl předseda senátního hospodářského výboru Vladislav Vilímec (ODS) s tím, že je daň nepřijatelná a nemorální, nemovitost je totiž pořizována ve většině případů z již zdaněných peněz.

„Ona ta daň tomu státu vlastně nepatří, vždyť je to už jednou zdaněné,“ prohlásil Jan Horník (STAN), podle kterého je daň z nabytí také nemorální. „Je to prachsprostá lenost finančních úřadů plnit své povinnosti,“ prohlásil senátor Tomáš Goláň (KLD). Pro finanční úřady je totiž podle něj snazší vymáhat daň od kupujícího.

V loňském roce vybral stát na čtyřprocentní dani z nabytí 13,6 miliardy korun, o rok dříve to bylo 12,5 miliardy korun. Letos by podle senátora za ANO Jaroslava Větrovského zrušením daně přišel stát o více než šest miliard korun.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *