Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Skanska Property vybuduje novou část Holešovic

Mezi pražským Nádražím Holešovice a Vltavou vyroste nová část Prahy 7 nazvaná Port7. Lukrativní parcelu získala od společnosti Geone realitního byznysmena Milana Janků Skanska Property. Hodnotu akvizice nechtěla Skanska komentovat.Společnost Geone připravovala projekt od konce roku 2013, v březnu tohoto roku ale jeho větší část prodala společnosti Skanska a domluvila se s ní na spolupráci. Zatímco Skanska bude v komplexu stavět především kancelářské budovy, Geone bude mít na starosti rozvoj volnočasové části projektu, jako je mariny, wellnes resortu a také například loftových ateliérů.

„Lidé, kteří budou v Port7 pracovat, budou moci využít třeba ´plovoucí´ zasedačku. V komplexu počítáme dále s přístavem pro motorové čluny a menší lodě,“ uvedla Marie Passburgová, šéfka Skanska Property Czech Republic. Projekt počítá také s restauracemi, obchody, školkou, cyklostezkou, hotelem či nábřežím a molem pro pořádání kulturních a společenských akcí.

Skanska nechtěla komentovat akviziční cenu pozemku ani celkovou výši projektu. Podobné projekty však obvykle přijdou na jednotky miliard korun. Pro projekt o rozloze 48 tisíc metrů čtverečních připravuje developer v současné době podklady pro žádost o územní rozhodnutí. Výstavba by měla začít v roce 2019.

Holešovice se stanou v následujících letech stejně atraktivní lokalitou jako je Karlín, která bude přitahovat zejména firmy z oblasti IT, marketingu a dalších kreativních oborů,“ říká Josef Krautman z týmu pronájmu kanceláří v poradenské společnosti Cushman & Wakefield.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *