Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Skleněnou fasádu „Nové Eiffelovky“ vytvořila česká firma

Na fasádě budovy Luis Vuitton Foundation v Paříži se podílela česká společnost Sipral. Společnost poskytla českou technologii na výrobu skleněných fasád. Investoři zaplatili za realizaci budovy zvané také „Nová Eiffelovka“ 3,5 miliardy korun.

„Komplikované lichoběžníkové obrysy fasády si vyžádaly, abychom vyvinuli úplně nový fasádní systém, kterým je možné jednotlivé skleněné díly na konstrukci domu připevnit. Novinkou je také dvojité zahnutí jednotlivých skleněných dílů, což způsobuje neobvyklou reflexivnost,“ uvedl Leopold Bareš, ředitel společnosti Sipral. Architektem budovy je Frank Gehry, který je autorem Tančícího domu v Praze.

„Budova nadace Luis Vuitton je jedním z nejvýznamnějších architektonických počinů naší generace, oslavou špičkového konstruktérství a klasického sochařství, a její fasáda má na tomto úspěchu lví podíl,“ vysvětlil James Woolf, majitel Flow East. Stejná technologie by měla být použita i na fasádu Květinového domu v Praze, který developerská společnost Flow East připravuje společně se společností Sipral.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *