Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Slováci zvažují pronájem areálu na Ještědu

Slovenská společnost Tatry Mountain Resort uvažuje, že si pronajme vedle Tatranské Lomnice, Štrbského Plesa či Špindlera Mlýna i lyžařský areál Ještěd v Liberci. Předpokládaná modernizace by vyšla na půl miliardy korun. Výstavby by se mohla dočkat i nová sjezdovka na Skalku, se kterou se počítá i v územním plánu.

„Jednáme o tom, mají nás v hledáčku. Zajímají se o více středisek, mimo jiné i o areál v Gruzii, nebo o rakouské středisko, ale já doufám, že Liberec u nich nakonec zvítězí,“ uvedl primátor Liberce Tibor Batthyány.

Tatry Mountain Resort, jejíž hlavním akcionářem je miliardář Igor Rattaj, bude bude mít areál pouze v nájmu. Město je po předchozích zkušenostech velmi opatrné. Po bývalém nájemníkovi, společnosti Snowhill, zůstaly pohledávky ve výši čtvrt miliardy. „Jednání jsou teprve na začátku. Myslím, že nás ještě čeká dlouhá cesta, především je potřeba u některých lidí otupit nedůvěru, která tu vznikla po Snowhillu,“ řekla předsedkyně představenstva Sportovního areálu Ještěd Zuzana Kocumová.

Liberec na lyžařský areál doplácí deset milionů korun ročně a doufá, že získá silného investora, který pro údržbu areálu zatím chybí.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *