Sobota 20. ledna. Svátek má Ilona.

Slovenské banky spolu soupeří o nové klienty. Sazby klesly ke 3 %

Slovenské hypoteční banky zesílily konkurenční boj o nové klienty. Ruší poplatky, snižují sazby, zkracují lhůty pro vyřízení úvěru a nabízejí stejné sazby všem klientům bez ohledu na jejich rizikový profil.

Banky zesílily svůj boj na trhu s úvěry na bydlení. VÚB odpouští poplatek a slibuje, že žádosti vyřídí do tří pracovních dnů – jinak vyplatí kompenzaci 33 eur. Tatra banka nabízí stejnou úrokovou sazbu všem žadatelům bez ohledu na jejich rizikový profil. Pro fixace 1, 2 a 3 roky je garantována úroková míra 3,75%, při 5 roční fixaci 4,25% a při 10 roční fixaci 4,95%.

UniCredit Bank přináší automatické snižování vlastní marže. Jako jediná na Slovensku banka nabízí transparentní úrokovou marži složenou ze 6-měsíčního EURIBOR a vlastní marže, která by neměla být vyšší než 3 p. b. Při hypoúvěrech s transparentní sazbou bude banka startovací marži každých 6 měsíců postupně snižovat o 0,15 p. b. až na minimální hodnotu, kterou banka stanovila na 2%. ČSOB informovala o snížení úrokových sazeb.

Zdroj:
Investujeme.sk

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *