Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Spor miliardářů o vily ve Špindlerově Mlýna na mrtvém bodě

Spor exmanažera ČEZ Vladimíra Schmalze s vlastníky společnosti Hawk Real je na mrtvém bodě. Kauza se zasekla na znaleckém posudku objasňujícím okolnosti výstavby apartmánových domů ve Špindlerově Mlýně.

Znalecký posudek měla provést ČVUT. „Spis byla zaslán na ČVUT za účelem provedení znaleckého posudku z oboru ekonomika – stavebnictví, lhůta pro vypracování znaleckého posudku byla stanovena na 4 měsíce,“ uvedla soudkyně Okresního soudu v Trutnově Miroslava Purkertová.

ČVUT ale nemá k vypracování posudku kapacity až do začátku příštího roku. „Budu hledat další znalecký ústav, který by to byl schopný udělat,“ vysvětlila Miroslava Purkertová.

Miliardáři Alexandr Seidl a Zbyněk Cejnar prostřednictvím jejich firmy Hawk Real postavili apartmány v rozporu s územním plánem Špindlerova Mlýna. MÍsto domů s maximálně dvěma podlažími, třemi byty a půdorysem o 150 metrech čtverečních postavili vily s pěti podlažími a osmi byty s vikýři, které jsou proti regulím územního plánu.

Obviněný je bývalý šéf odboru výstavby Městského úřadu ve Špindlerově Mlýně a referentka stavebního řádu Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

Zdroj: Lidovky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *