Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Staroměstské náměstí se hotelu Ritz-Carlton nedočká

Praha ukončila nájemní smlouvy společnosti Akreterion, která měla u Staroměstského náměstí zprovoznit hotel Ritz-Carlton. Hotel měl být otevřen do 19. září 2017, společnost Akreterion za 15 let nebyla schopna splnit podmínky nájmu.

Společnost Akroterion u Staroměstského náměstí vlastní čtyři budovy a další čtyři má již několik let pronajaté od hlavního města. Svůj podíl na neuskutečnění projektu za dvě miliardy korun mají i památkáři, kteří měli k rozsahu zásahů řadu připomínek.

„Vytvořením dalšího hotelového komplexu dojde k dalšímu potlačení typického městského elementu v lokalitě, která je již dnes značně exploatována turistickým průmyslem,“ uvedla Andrea Holasová z NPÚ.

„Společnost Akroterion od hl. m. Prahy neobdržela oficiální písemné stanovisko k jednání o ukončení nájemních smluv k projektu hotelu Ritz-Carlton. Po jeho obdržení společnost situaci vyhodnotí a rozhodne o dalších krocích,“ vyjádřila se k výpovědi od hlavního města společnost Akroterion .

Nájem společnosti vyprší za šest měsíců. Praha uvažuje, že budovy zrekonstruuje na byty a bude je pronajímat například diplomatům.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *