Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Stát by mohl mladým půjčit na bydlení více peněz

Co se týče bydlení, jsou mladí nejohroženější skupinou. Na hypotéku nemají dost našetřeno, takže často nesplňují dané podmínky. Už to bude skoro rok, co stát začal mladým nabízet výhodnější půjčky na bydlení. I po deseti měsících je v programu stále dost peněz.

Půjčka se podle pravidel vyplatí spíše lidem, kteří mají nižší příjmy a shánějí nemovitost v menším městě, kdy jsou ceny nižší.

Půjčka je výhodnější hlavně díky sazbě, která je vázána k základní referenční sazbě Evropské unie pro Česko, což je momentálně 1,98 procenta

Zvýhodněný úvěr pro mladé má své limity. Na koupi bytu mohou mladí lidé získat maximálně 1,2 milionu korun, na stavbu nebo koupi rodinného domu dva miliony a na rekonstrukci  maximálně 300 tisíc korun. Právě tyto limity chce Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová zvýšit. O kolik, zatím neřekla.

Konkrétní podoba jednotlivých opatření, včetně přesných finančních nákladů, bude následně řešena při jejich přípravě a bude se odvíjet od vyjednávání s dotčenými resorty,“ uvádí mluvčí ministerstva Andrea Vašáková.

Zdroj: iHNED.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *