Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Stát chce regulovat realitní trh, z prodeje realit udělá vázanou živnost

Ministerstvo pro místní rozvoj chystá návrh zákona, kterým chce regulovat český realitní trh. Realitní činnost by přešla z volných živností do vázaných. Zákon by měl být připraven v roce 2016.

Česká republika má 15 300 realitních zprostředkovatelů. Co do jejich počtu je Česko „až“ na čtvrtém místě v Evropské unii za Francií, Španělskem a Itálií. Jeden zprostředkovatel v ČR připadá na 700 obyvatel, což je ale nejvyšší podíl z celé EU.

Realitním zprostředkovatelem může být v České republice každý, kdo splní podmínku věku a čistého trestního rejstříku. Rozšiřují se také realitní zprostředkovatelé, kteří se nevěnují výhradně realitní činnosti. „Ještě výrazněji než v minulosti v poslední době posílil fenomén nelegitimních přivydělávajících si zprostředkovatelů, nazval jsem je historicky melouchářů. Řada lidí uvažuje tak, že pokud mu nepřeje jeho zaměstnání či podnikání, tak jde paralelně dělat reality nebo finančního poradce. V těchto oborech se podle nich dělají ty správné peníze,“ uvedl Jaroslav Novotný z Asociace realitních kanceláří ČR (ARK ČR).

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *