Pátek 19. července. Svátek má Čeněk.

Stát prodává na webu byty, hospody i hroby

Na webových stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nakoupíte rozličný majetek, který propadl státu zejména po lidech bez dědiců nebo po zaniklých státních organizacích. Byty, rodinné domy, zahrady, ale i hospody či hroby nabízí stát často za výhodnější ceny než na řadě inzertních webech.   

Na webu ÚZSVM se objevuje měsíčně sto až dvě stě nabídek. Nabídky lze na webu vybírat podle místa, ceny či data zveřejnění, případně si můžete nabídky nechat zasílat emailem. „Jedná se o rozmanitý majetek, od spodního prádla až po auta a domy. O počtu zájemců samozřejmě rozhoduje, o co konkrétně se jedná. Například o dům v lukrativní části Prahy je větší zájem než o starší budovu v obci s velkou nezaměstnaností, který vyžaduje rekonstrukci,“ popisuje mluvčí úřadu Radek Ležatka. Majetek získá zájemce, který nabídne nejvyšší částku.

Na atraktivní nemovitosti vyhlašuje ÚZSVM veřejné aukce. „Příkladem je byt v pražských Dejvicích, u kterého se díky velkému zájmu vyšplhala cena z 1,9 milionu korun na více než tři miliony,“ upozorňuje mluvčí Radek Ležatka.

Zdroj: Lidovky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *