Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Stát prodává nemovitosti. Chce letos dosáhnout rekordu

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) si dal letos ambiciozní plán. Plánuje rekordní prodej nemovitostí a majetku, který by předčil loňský zisk 1,93 miliard korun. Letošní cíl 2 miliardy korun chtějí docílit především prodejem obří budovy barokní Invalidovny v pražském Karlíně za vyvolávací cenu přesahující 637 milionů korun.

O dosažení tohoto plánu rozhodne to, zda se nám podaří prodat nejlukrativnější objekty v Praze již v prvním kole. Kromě Invalidovny jde zejména o dva areály přímo v centru Prahy u Václavského náměstí v ulicích Washingtonova a U Půjčovny. Výnos by mohl být v řádu stovek milionů korun,“ věří ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Prodej majetku se netýká jen Prahy. Moravské investory může zajímat například desítka pozemků v areálu zámku Kupařovice za více než 23 milionů korun. Jejich celková výměra je 37 490 m2, jsou travnaté, nachází se na nich i vzrostlé stromy. K mání je i hotel DIXv Železné Rudě. Úřad plánuje, že by do atraktivní lokality Šumavy mohl přitáhnout potencionální hoteliéry provozující rekreační střediska.

Mým cílem ovšem není pouze to, abychom dosáhli maximálních příjmů. Prioritou je rovněž prodat maximum objektů, které jsou prázdné nebo zbytečně zatěžují státní rozpočet. Příjmy v dalších letech budou záležet zejména na tom, jak nám budou ostatní státní instituce převádět svůj nepotřebný majetek, což jim ukládá novela zákona o majetku státu. Již jsem je vyzvala, aby provedly velkou inventuru svých nemovitostí a rozdělily je na potřebné a nepotřebné. Ty nepotřebné pak převedou na náš úřad,“ dodala šéfka úřadu Kateřina Arajmu.

Zdroj: Lidovky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *