EUR 25.420

USD 22.418

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.420

USD 22.418

Text: Jiří Havelka

15. 06. 2016

Stát prodává nemovitosti. Chce letos dosáhnout rekordu

 


 

O dosažení tohoto plánu rozhodne to, zda se nám podaří prodat nejlukrativnější objekty v Praze již v prvním kole. Kromě Invalidovny jde zejména o dva areály přímo v centru Prahy u Václavského náměstí v ulicích Washingtonova a U Půjčovny. Výnos by mohl být v řádu stovek milionů korun,“ věří ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Prodej majetku se netýká jen Prahy. Moravské investory může zajímat například desítka pozemků v areálu zámku Kupařovice za více než 23 milionů korun. Jejich celková výměra je 37 490 m2, jsou travnaté, nachází se na nich i vzrostlé stromy. K mání je i hotel DIXv Železné Rudě. Úřad plánuje, že by do atraktivní lokality Šumavy mohl přitáhnout potencionální hoteliéry provozující rekreační střediska.

Mým cílem ovšem není pouze to, abychom dosáhli maximálních příjmů. Prioritou je rovněž prodat maximum objektů, které jsou prázdné nebo zbytečně zatěžují státní rozpočet. Příjmy v dalších letech budou záležet zejména na tom, jak nám budou ostatní státní instituce převádět svůj nepotřebný majetek, což jim ukládá novela zákona o majetku státu. Již jsem je vyzvala, aby provedly velkou inventuru svých nemovitostí a rozdělily je na potřebné a nepotřebné. Ty nepotřebné pak převedou na náš úřad,“ dodala šéfka úřadu Kateřina Arajmu.

Zdroj: Lidovky.cz

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Hypotéky červenec 2020

Jak prodat nemovitost s hypotékou

foto: Shutterstock Když už si hypotéku vyřídíte a pořídíte si nové bydlení, tak většinou neplánujete, že budete tuto nemovitost zase prodávat. Ale může se stát, že se chcete stěhovat do většího. Nebo naopak, že nemáte na splátky hypotéky, a nemovitost tak musíte prodat. A nebo se prostě jen stěhujete z města za pracovní příležitostí. Jaký […]

Text: Hana Bartušková

25. 08. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.