Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Státnímu fond rozvoje bydlení dostal 600 milionů korun na rekonstrukce a modernizace domů

Integrovaný operačního program (IOP) schválil poskytnutí finančních prostředků Státnímu fondu rozvoje bydlení ve startovním objemu 600 milionů korun na revolvingové podpory rekonstrukcí a modernizací bytových domů. Týká se to domů, které jsou na území měst s Integrovanými plány rozvoje měst (IPRM).

Pilotní program bude určen všem vlastníkům bytového fondu na těchto územích. Primárně pro obnovu bytových domů v deprivovaných zónách, aby se tak zabránilo vzniku či rozšiřování ghett.

Finanční nástroj JESSICA bude alternativou původního programu Panel, avšak místo slevy k bankovnímu úroku bude poskytovat nízkoúročené úvěry na rekonstrukce a modernizace bytových domů přímo SFRB“, uvádí ředitel Fondu, Ing. Jiří Koliba

Ze startovního objemu 600 milionů korun, který bude příjemcům od roku 2013 k dispozici, je alokováno také 50 milionů pro neziskové organizace a města na rekonstrukce nebytových či neobyvatelných prostor, díky kterým vznikne potřebné sociální bydlení,“ doplňuje ředitel Fondu sociální rozměr podpory. Z realizovaného výzkumu vyplývá zájem vlastníků bytových domů o tuto formu podpory – nutně je potřeba jen v těchto městech opravit na 30 000 bytů za téměř 3,6 miliardy korun.

Zdroj: Tisková zpráva SFRB

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *