Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Stavební firmy jsou rády za pokračování Nové zelené úsporám

Vláda včera potvrdila pokračování programu Nová zelená úsporám. Do roku 2020 přinese odhadem 27 miliard korun dotací. Předpokládané finance by měly vést k zajištění stabilně fungujícího programu.

Dotace má má pomoci domácnostem k energeticky úspornému bydlení. Celkem podle ministerstva životního prostředí půjde letos na financování programu 1,8 mld. korun.

Schválení programu Nová zelená úsporám vládou je dobrou zprávou. Jak pro domácnosti, které v rámci první výzvy nestihly své projekty připravit, tak pro malé a střední stavební firmy, které tak mohou lépe zajistit stabilní pracovní místa i se spolehnout na určitou předvídatelnost podnikatelského prostředí garantovanou státem. Dalším krokem bude zajistit efektivní čerpání evropských fondů. Tam lze v následujícím programovém období získat na programy podporující úspory energie v bytových domech a ve veřejných budovách, jako jsou například školy nebo nemocnice, až 75 miliard korun,“ uvedl Petr Holub, ředitel Šance pro budovy, aliance oborových asociací podporující energeticky úsporné stavebnictví.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *