Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Stavebnictví neustále klesá. V únoru o 23,6 procent

Z aktuálních statistik ČSÚ vyplývá, že stavební výroba v České republice klesala i v druhém měsíci letošního roku. V meziročním srovnání zaznamenala propad o 23,6 %´, v lednu to bylo dokonce 25,6 %. Počet zahájených bytů se ve stejném období propadl o 33,2 %.

V únoru 2010 byla stavební produkce sezónně očištěná meziměsíčně nižší o 0,1 %. Stavební produkce klesla meziročně o 23,6 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 0,6 % stavebních povolení více a jejich orientační hodnota klesla o 24,0 %. Bylo zahájeno meziročně o 33,2 % bytů méně. Dokončeno bylo o 4,0 % bytů více.

Stavební úřady meziročně zvýšily počet vydaných stavebních povolení o 0,6 % na 7335 ks. Orientační hodnota staveb činila 21,9 mld. Kč a v porovnání se stejným obdobím roku 2009 klesla o 24,0 %. 
 
„Propad stavební produkce ovlivnily nepříznivé klimatické podmínky a úbytek nových stavebních zakázek," uvedli statistici. Ztenčující se poptávku po stavebních pracích a vliv počasí na pokles odvětví potvrdil také generální ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví Miloslav Mašek: „Očekáváme však, že se začátkem stavební sezóny se bude situace lepšit.“

Zdroj:  Český statistický úřad

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *