Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Stavebnictví trápí nedostatek zaměstnanců, ale i cihel

Českému stavebnictví se v posledních měsících daří. I tak by výsledky mohly být ještě lepší. Pokulhává bytová výstavba, chybí pracovní síly a stavaře trápí také nedostatek stavebního materiálu. Chybějí nejen izolační materiály, zdicí systémy, ale i obyčejné cihly.

Stavebnictví se odrazilo ode dna a výroba matriálu toto tempo nestíhá. Nedostatek je i pracovníků, přitom mzdy ve stavebnictví oboru rostou.

V současné době je velmi obtížné zahajovat další zakázky, protože hrubé stavby není z čeho stavět. Na trhu chybí minerální střešní izolace, pálené zdicí materiály a další prvky,“ uvedl Ondřej Wachal, ekonomicko-provozní ředitel stavební firmy VW Wachal.

Třeba na cihly se čeká pět až šest týdnů od objednání. Některé stavební výrobky zdražily. S tím ale původní kalkulace cen počítala. Téměř zmizely i množstevní slevy, které velcí odběratelé dostávali. Problémy jsou i s kapacitami vnitrostátní přepravy. Firmám navíc hrozí pokuty za nedodržení termínů dokončení staveb,“ vysvětlil Právu současné problémy mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.

Zdroj: Právo

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *