EUR 25.415

USD 22.509

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.415

USD 22.509

Text: Jiří Havelka

22. 04. 2014

Stavebnictví v krizi ztratilo 443 mld.Kč

 


 

„Propad celého odvětví dosáhl apokalyptických rozměrů. Život firem se změnil ve vyčerpávající každodenní souboj o holé přežití. Tomuto tlaku nedokázala čelit řada podniků a co je úplně nejhorší, odnesly to a o práci přišly desítky tisíc obyčejných zaměstnanců. Řada z nich zamířila na úřady práce a jsou tam dodens. Já už opravdu nevím, co ještě potřebuje naše politická reprezentace slyšet, aby se dala do práce,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti EKOSPOL. „I přes mírný růst stavebnictví na začátku letošního roku je celé odvětví stále v křeči. Růst o pár procent je absolutně nedostačující. Abychom mohli mluvit o nějakém zřetelném zlepšení, musel by tento růst být minimálně třikrát větší. Stát se musí situaci k odvětví postavit čelem, podat mu pomocnou ruku a povzbudit jej masivními veřejnými investicemi. Ve stavebnictví je jediným životaschopným sektorem realitní development, a to je opravdu žalostně málo,“ uzavírá Evžen Korec.

Zdroj: ČTK a Ekospol

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Robotizace českého stavebnictví má velký potenciál

Robotizace českého stavebnictví má velký potenciál Využívání robotů u stavby lze v Česku zatím pozorovat jen ve velmi malém množství případů. K rozšíření robotizace u staveb může podle odborníků výrazně pomoci až plná digitalizace tohoto sektoru. Dalšími aktuálními překážkami jsou i nedostatek pracovníků schopných pracovat s roboty, konvenční povaha stávajících výrobních technologií či nižší zisky stavebních firem, které […]

Text: Milan Vodička

11. 08. 2021

Novostavby musí být od příštího roku výrazně energeticky úspornější

Foto: Shutterstock Příští rok bude znamenat zásadní změnu pro realizaci novostaveb. Zatímco dosud mohly rodinné domy spotřebovat až 160 kWh/m2 primární neobnovitelné energie za rok, od příštího roku to bude i méně než polovina. Přiblíží se tak ještě více pasivním domům. Změna bude znamenat důležitější roli architektů. Podle odborníků nejvíce dolehne na členité bungalovy. Experti […]

Text: Milan Vodička

06. 08. 2021

Prodeje nových bytů v Praze jsou rekordní, rekordní je i nízká nabídka

Zájem o nové bydlení v metropoli překonal veškeré dosavadní rekordy. Během druhého čtvrtletí letošního roku se podle analýzy společností Central Group, Trigema a Skanska Reality prodalo 2650 nových bytů, což je nejvíce v historii. Naopak počet nabízených jednotek se snížil na 3350. Jedná se o nejnižší počet za celou dobu sledování trhu.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

29. 07. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.