Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Stejně jako byty a domy přes Airbnb se ve Francii pronajímají bazény

Ve Francii slaví úspěch služba Swimmy. Jejím prostřednictvím majitelé pronajímají své bazény jednotlivcům. Swimmy funguje na stejném principu jako krátkodobý pronájem nemovitostí přes Airbnb. S horkým počasím je o tuto službu velký zájem.  

Služba zabývající se pronájmem bazénů vznikla v roce 2017 a má ve Francii 15 tisíc registrovaných uživatelů. Zájemci si mohou vybrat z 500 bazénů. Pokud dobré počasí vydrží zakladatelka služby Swimmy  Raphaëlle de Monteynard počítá letos na konci srpna s výnosem 150 tisíc eur (3,8 milionu korun).

Podle francouzského deníku Le Parisien svůj bazén obklopený stromy a palmami pronajímají například Hervé a Stella, kteří bydlí půl hodiny od Paříže. Do služby Swimmy se zaregistrovali minulý rok, přidali krátký popis, několik fotografií a brzy měli první rezervaci.

Díky tomu nás bazén stojí méně,“ řekla žena Le Parisien a dodala, že vlastní koupání je totiž vyjde draho. Za elektřinu, bazénovou chemii a další příslušenství ročně majitelé bazénu vydají asi 2 000 eur (přes 51 tisíc korun).

Momentálně tento bazén dvojice pronajímá za 27 eur (téměř 700 korun) na osobu za čtyři hodiny. Služba Swimmy si pak účtuje poplatek ve výši deseti procent.

Zdroj: ČTK

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *