Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

V listopadu očekáváme růst úrokových sazeb o 0,2 procentního bod

Zvýšení úroků je v listopadu na spadnutí. Současné úrokové podmínky se vyskytují stále na hranici historického minima. Ke konci října také končí akční nabídky některých bankovních domů. V listopadu tedy očekáváme růst úrokových sazeb o 0,2 procentního bodu. Je tak více než výhodné podat si žádost o úvěr, případně využít některé z možností rezervace úrokové sazby (komentář Gepard Finance).

Za růstem úrokových sazeb bude zvyšování ceny peněz na mezibankovním trhu, o kterém se již nějakou dobu hovoří. Menší banky potřebují likviditu na profinancování svých úvěrů a výše uvedený faktor je proto pro ně klíčový. Další příčinou nárůstu pak může být i snaha bank preventivně zvýšit rizikové marže pro případ budoucího zhoršení situace domácností.

Konkurenční boj přenáší v současnosti banky i do oblasti poplatků. Hned několik z nich totiž nabízí hypotéku bez poplatku za vyřízení úvěru nebo s odpuštěním poplatku za odhad ceny nemovitosti. Dle předchozích zkušeností odhadujeme i během listopadu tvrdý konkurenční boj. Banky budou chtít využít poslední možnosti ukrojit pro sebe co největší část klientského koláče roku 2013. Prosinec už je tradičně spíše ve znamení zájmu o hotovostní půjčky než o úvěry na bydlení.

Ing. Jan Kruntorád, generální ředitel, GEPARD FINANCE

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *