Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

V Los Angeles se staví sídlo srovnatelné s Bílým domem

V luxusní čtvrti Los Angeles vyrůstá sídlo, které je se svou výměrou 10 400 metrů čtverečních srovnatelné s Bílým domem. Dům na adrese 944 Airole Way zatím ale svého kupce hledá. Sídlo si developer cení na půl miliardy dolarů (1,2 bilionu korun).

Na 1,6hektarovém pozemku vyroste centrální stavba o rozloze 6 900 metrů čtverečních a další tři menší domy. Luxusní sídlo počítá s výstavbou pokoje, jehož tři stěny a strop budou tvořeny akváriem s tropickými medúzami, či bazénu na terase hlavní ložnice, která se bude bude moci pochlubit 500 metry čtverečními.  

Pokud by se dům za půl miliardy dolarů prodal, stal by se nejdražším rodinným domem na světě. Dosud se tímto titulem pyšnilo sídlo Fleur de Lys v sousedním Holmby Hils, který se prodal loni v březnu za 102 milionů dolarů (2,4 miliardy korun).

Spekulativní realitní developer projektu 944 Airole Way a bývalý filmový producent Nile Niami se při prodeji na americké investory nespoléhá. „Moji klienti jsou především z Blízkého východu a Číny,“ uvedl Nile Niami. Především bohatí investoři z Číny hledají v době oslabování jüanu možnosti, jak ochránit svůj majetek a Los Angeles je vhodným místem vzhledem ke svému klimatu a dostupnosti.   

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *