Úterý 24. října. Svátek má Nina.

V Praze přibývá dostavěných, ale neprodaných bytů

Podle statistik společnosti Ekospol vzrostl v Praze počet postavených, ale neprodaných bytů se ve třetím čtvrtletí zhruba na 2500, což je asi o 200 víc než na jaře.

"I když se několik desítek dokončených bytů v každém čtvrtletí prodá, stále se za stejné období také stovky bytů zahájených v době boomu dokončí, což na trhu doplní nabídku. Celkový počet neprodaných bytů tedy stále narůstá," uvedl generální ředitel Ekospolu Evžen Korec.
   
Největší počet prázdných postavených bytů se nachází podle průzkumu Ekospolu hlavně v Praze 3, na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10 a také v Praze 4. Z průzkumu vyplývá, že neprodejnost většinou způsobují vysoké ceny neodpovídající současné situaci na trhu. "Podle našich analýz se přes 63 procent neprodejných bytů pohybuje v cenovém rozmezí 50.000 až 65.000 korun za metr čtvereční včetně DPH, přibližně 23 procent je dokonce ještě dražších," upřesńuje Evžen Korec.

V Praze se v první polovině roku podle posledních čísel Českého statistického úřadu začalo stavět 1410 bytů, což je meziroční propad o 46 procent. Počet dokončených bytů se od ledna do června v hlavním městě snížil o 17 procent na 3308 jednotek.
   
Ekospol pravidelně monitoruje prodejnost všech developerských projektů s 50 a více byty v katastrálním území Prahy. Zdrojem dat jsou nejčastěji webové stránky developerských společností nebo ceníky bytových projektů. 

Zdroj:
Tisková zpráva společnosti EKOSPOL, ČSÚ

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *