Neděle 27. září. Svátek má Jonáš.

V programu Nová zelená úsporám zbyla na příští rok téměř miliarda korun

Státní fond životního prostředí (SFŽP) evidoval v polovině prosince 4 272 žádostí na zateplení a další úsporné technologie pro majitele rodinných domů v rámci programu Nová zelená úsporám. Celkem bylo v letošním roce k dispozici 1,9  miliardy korun, vyčerpat se však stihlo pouze 900 milionů korun. Téměř jedna miliarda korun se tak převede do rozpočtu na příští rok.

„Kromě přesné částky, kterou budeme převádět do druhé výzvy, ještě nejsou ukončeny prodeje emisních povolenek, takže neznáme příjem z těchto aukcí,“ říká Lenka Brandtová, mluvčí SFŽP.

„Předpokládáme, že výzvu pro bytové domy vyhlásíme v březnu, pro rodinné domy v dubnu,“ dodává Brandtová k termínům pro podání nových žádostí v programu Nová zelená úsporám pro příští rok.

Fond v letošním roce zjednodušil administrativu, aby došlo k rychlejšímu čerpání peněz. „Je dobře, že nové vedení SFŽP výrazně zkrátilo administraci žádostí a žadatelům už nechodí nesmyslné připomínky typu požadavku na zaokrouhlení hodnoty na stejný počet desetinných míst v projektové dokumentaci a energetickém posudku,“ uvedl Petr Holub, ředitel aliance Šance pro budovy.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *