Neděle 21. ledna. Svátek má Běla.

Vánoční půjčka se může prodražit i vás připravit o nemovitost

Kvůli vánočním dárkům se zadlužuje každý rok asi 12 procent Čechů. Důležité ale je, od koho si půjčku berete. Nebankovní úvěrové společnosti někdy nechtějí získat pouze úroky, ale také zastavenou nemovitost.

„Problémem je, že lidé, kteří nezískají půjčku od banky, protože na to buď nemají dostatečný příjem, nebo mají záznamy v registrech neplatičů, jsou pak nuceni platit několikanásobně vyšší náklady za půjčení peněz, než kdyby si je půjčili v bance,“ říká Dagmar Prajzlerová, projektová manažerka bankovních služeb poradenské společnosti Partners.

Klienti by si měli dávat pozor zejména na úvěrové společnosti, které účtují vysoké a skryté poplatky a penále za nesplacení, případně za půjčku požadují zajištění nemovitostí. Úvěrové smlouvy tohoto typu jsou nastaveny velmi draze pro klienta a účelově pro poskytovatele půjčky, což značí, že roční RPSN sazba se pohybuje v tisících procent. Dodejme, že podobně nastavených půjček je i plný internet,“ vysvětluje Dagmar Prajzlerová.

„Rozhodně bych proto nedoporučovala se zadlužovat kvůli pěti minutám radosti u vánočního stromečku, protože ty následující měsíce a roky splácení už tak radostné docela jistě nebudou,“ dodává Dagmar Prajzlerová.

Zdroj: Aktuálně.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *